Szurdok 40 (Cél helyszín változás!) | | 2007.07.01
|
|
Dobogókő
Jász-hegy
Fényes-forrás
Lukács-árok
Rám-szakadék
Rám-hegy
Miklós-forrás
Hegedűs Róbert emlékhely
Thirring-sziklák
Dobogókő
Zsivány-sziklák
Joci-forrás
Nagy-Szoplák oldala
Vaskapu-völgy
Vaskapu-szurdok
Hutaiúttelep
Klastrom-kút
Pilisszentkereszt
Szurdok
Szent-kút
Morgó-hegy
Torina
Kerekes-hegy
Tölgyikrek
Salabasinai-kút
Pankostető
Holdvilág-árok
Nagy-Csikóvár
Janda Vilmos kh.
Pomáz
Dobogókő, Turista Múzeum előtt
Pomáz, HÉV-állomás mellett Jókai Mór utca 36.
7:00-9:30 óra
550
44,52 km
1840 m
11-13.5 * óra
103,5
B60/12
Figyelem! A cél helye megváltozott! A céltól a HÉV-állomás 680 méterre található.
(Rendezői információ. 2007.06.13)
Csomagszállítás a Szurdok-alja ellenőrzőpontra is.
Szurdok 30 Új résztáv! | | 2007.07.01
|
|
Dobogókő
Zsivány-sziklák
Joci-forrás
Nagy-Szoplák oldala
Vaskapu-völgy
Vaskapu-szurdok
Hutaiúttelep
Klastrom-kút
Pilisszentkereszt
Szurdok
Szent-kút
Morgó-hegy
Torina
Kerekes-hegy
Tölgyikrek
Salabasinai-kút
Pankostető
Holdvilág-árok
Nagy-Csikóvár
Janda Vilmos kh.
Pomáz
Dobogókő, Turista Múzeum előtt
Pomáz, HÉV-állomás mellett Jókai Mór utca 36.
9:00-10:30 óra
550
31,18 km
1090 m
10-11.5 * óra
68,5
C42/9
A 30km-es táv új résztáv!
Csomagszállítás a Szurdok-alja ellenőrzőpontra is.
A céltól a HÉV-állomás 680 méterre található.
Szurdok 25 | | 2007.07.01
|
|
Dobogókő
Jász-hegy
Fényes-forrás
Lukács-árok
Rám-szakadék
Rám-hegy
Miklós-forrás
Hegedűs Róbert emlékhely
Thirring-sziklák
Dobogókő
Zsivány-sziklák
Joci-forrás
Nagy-Szoplák oldala
Vaskapu-völgy
Vaskapu-szurdok
Hutaiúttelep
Klastrom-kút
Pilisszentkereszt
Szurdok
Dobogókő, Turista Múzeum előtt
Szurdok-alja, parkoló
7:00-9:30 óra
550
24,62 km
1038 m
6.5-9 * óra
57,5
C39/8
A céltól Nagykovácsi puszta 800 méterre található, ahonnan 11:26-tól 16:26-ig (utána 17:21-kor) óránként indulnak autóbuszok Pomázra.
Minden távhoz:
* Az ellenőrzőpontok a teljes útvonalon a 7 órás rajthoz igazítva 6 km/h sebességre nyitnak, és a legutolsó rajthoz igazítva 4 km/h sebességre zárnak. A túra útvonalán záró biztonsági ember(ek), söprűk haladnak.
A túra szintidejét az indulás időpontja határozza meg, a Szurdok-alja ellenőrzőpontra 16 óráig, a pomázi célba 20:30-ig kell beérni. A célba, annak megadott nyitvatartási idején belül beérkező valamennyi túrázó jogosult a díjazásra, amennyiben az előírt útvonalat szabályosan végigjárta és az útvonalon található ellenőrzőpontok igazolásait beszerezte.
A rajt megközelítése:
* HÉV: Batthyány tér - Pomáz (menetidő 32 perc): 4:40, 5:40, 6:40, 7:40, 8:40 (20 percenként jár)
* BUSZ: Pomáz - Dobogókő (menetidő 40 perc): 5:15, 6:15, 7:20, 8:20, 9:20-kor indul
* BUSZ Budapest, Áprád hídi autóbusz állomásról közvetlenül (menetidő 1:15): 7:45-kor indul
* BUSZ Esztergom - Dobogókő (menetidő 48 perc): 8:10-kor indul
.
Kedvezményes nevezési díjak: TTT, Topikos Túrázó Bolondok részére: 450 Ft/fő.
Ajánlott felszerelés: a Pilis és a Visegrádi-hegység turistatérképe, bejáratott túracipő (lehetőleg túrabakancs), esőköpeny, íróeszköz, sapka a nap ellen, pohár.
Érdemes tudni, hogy a túra útvonala több szakaszon kifejezetten nehezen járható, veszélyes, végigjárásához a megfelelő fizikai erőnléten túl némi ügyességre is szükség lesz. A terep nehézségére való tekintettel a túra kizárólag gyalogosan teljesíthető. Kutyát a túrára ne hozzanak magukkal, mert a nehezebb terepszakaszokon, sziklás letöréseken a feljuttatásuk nehézségekbe ütközhet.
Letöltések száma: 7473. Módosítva: 2007.06.14
|