Túrabeszámolók
|
|
Ez volt az első Alföldi túránk, a feleségemmel és egy barátunkkal indultunk neki a 25 km távnak.
Kicsit furcsállotuk a 270 méter szintemelkedést, lévén az alföldön vagyunk, de jó volt, hogy volt benne ilyen is.
A homokos talaj kicsit nekünk is más volt, mint az eddig megszokott hegyvidéki terep, a cipő választást így el is toltam.
A lényeg:
A Szervezés nagyon jó volt, kezdettől fogva érezni lehetett a szeretetet, amit a szervezők adtak, beleraktak a túrába.
Az asztali díszek mindenhol szépek voltak, minden ponton volt valami plusz!
Volt csoki, rágó, alma,pogácsa, narancs, PÁLINKA!, FRÖCCS két helyen is!!! víz mindenhol! a végén zsíroskenyér hagymával és tea.
és ami a legjobban jellemzi: mindenhol mosolygós, boldog emberek voltak!
Jövőre is itt a helyünk!
Köszönjük szépen a rendezést! |
| | |
Barcika | Túra éve: 2016 | 2016.02.11 11:42:24 |
|
Először 2014-ben voltam a Barcika TT-n, 25B- túrán mentünk Kazincbarcika és Dédestapolcsány útvonalon.
Nagyon nagy volt a sár, de a szervezés kifogástalan volt. A célban valami speciális teát adtak, ami nagyon finom volt.
2016 ban is vártuk már ezt a túrát, ez volt az év első teljesítménytúrája számunkra. Kicsit féltünk a sártól, mert a korábbi tapasztalat az volt, hogy lesz belőle bőven.
Dédesben volt szállásunk, így a reggel induló busszal mentünk ár Barcikára, ahol 7:55 kor elrajtoltunk.
Az aszfalt után, a földúton szerencsére fagyott volt a talaj, így nem volt gond a sárral.
Az első e.p. ig gyorsan eljutottunk, szép kilátás, szálerdő. Kódot kellett írni az itinerre.
Továbbhaladtunk a 2. e.p. felé, az idő kifogástalan, a sár elviselhető, a látvány nagyon szép! Aki nem volt még ezen a túrán, az mindenképpen járja meg egyszer.
A 2. e.p. Bánhorvátiban volt a kocsmában. A pontőrök tapasztalt túrázók és barátságosak voltak.
A kocsmáros is felmérte, hogy lehet pár fizető vendége és minenkihez kedvesen állt hozzá, mis is leültünk és itt reggeliztünk.
majd 20 percet ücsörögtünk és beszélgettünk a pontőrökkel, majd továbbmentünk a 3. e.p felé.
Útba esett a Damasa szakadás, gyönyörű látvány! az erdő és az egész természeti képződés nagyon szép.
A 3. e.p a Vadászháznál volt, itt is kódot kellett beírni, lehetett itt is enni, meg megpihenni.
Továbbhaladva a cél felé még utba esett a Háromkő kilátó, többször voltam már itt, és mondhatom, kevés ilyen szép kilátás van mint innen!
Többek között ezért is nem a körtúrát, hanem a vonaltúrát választottuk újfent, mert tudtuk, hogy mivel találkozhatunk az utunkon.
Meredeken kellett lemenni a tetőröl, Upponyig, itt már volt sár bőven, majd az Upponyi Szorosnál elhaladva a Lázbérci Tározóhoz értünk.
A Tó is nagyon szép, többször gondoltam már rá, hogy eljövök horgászni is.
Kicsit sok az aszfalt a tó mellet, de ki lehet bírni.
Beértünk a célba, itt sem találtunk kifogásolni valót, a jól megérdemelt emléklap, kitűző, zsíroskenyér hagymával, Tea
A Barcikai TT-nek van az egyik legszebb emléklapja!
Jövőre is indulni fogok a túrán!
Ami negatívum volt a túrán: a kiírásban szerplő csoki nem volt már az ellenörzőponton, neken nem hiányzott, csak hallottam, hogy többen megjegyezték.
Jó lett volna olyan tea, mint 2 évvel ezelőtt, illetve a sár, de aki kimegy az erdőbe, az számoljon azzal, hogy sáros lesz, akinek meg nem tetszik, az menjen aszfaltra túrázni.
Köszönöm a szervezést!
|
| | |
| |
|
Tompa35
Már harmadszor indultam a Tompa TT-n most a leghosszabb 35 KM -es távot választottuk.
Kicsit féltünk a sok esõ miatt, ami a napokban esett, de vasárnap reggel szép kiránduló idõ révén belevágtunk.
9:00-kor startoltunk el csoki és jelvény már a rajtban, nagyon jó tempóban haladtunk az elsõ ellenörzõ pontig, Mohos Várig, a jelzéseket mi festettük ezen a részen, így szóba sem jöhetett az eltévedés, az OKT-n kellett haladni egészen Gömörszõlösig, Aki nem járt még errefelé, ki ne hagyja, az álla leesik a szép táj és a szép faluk láttán. 5km/h átlaggal haladtunk majd az OKT-rõl letértünk egy szalagozott útra, így kellett haladnunk teljesen a célig, sokfelé táblákkal jelezték az irányt és a szalagok is jó helyen voltak, picit zavaró volt, hogy sárga színûek voltak a szalagok, és egy helyen be is néztük, mert nem voltunk figyelmesek és kicsit beleolvadt a környezetébe, de párszáz méter után visszatértünk a jó útra.
Sorrendeben:
Putnok-Mohos Vár- Kelemér - Gömörszõlõs- Alsószuha- Hegyes -hegy - Putnok
Alsószuhán betértünk Marika nénihez a kocsmába, (régen itt volt az EP) most tudtuk, hogy nem itt van, de szerettünk volna inni valamit, kikértünk fél dl Ouzo-t és 2 dl kólát ezért mindössze 350.- FT-ot fizettünk, és persze egy jó beszélgetést is kaptunk ingyen :)
Hegyes-hegy E.P.-ig tartottuk az 5KM/h sebességet, de amint elkezdett az út lefelé haladni a lábunknak nem tetszett így nagyon visszaesett a sebességünk, de még így is jó idõben beértünk.
A jutalmunk Oklevél és a túrázásról jól ismert Zsíroskenyér hagymával kombó, valaminr egyik túratársunk hozott saját készítésû csipkelekvárt. (mindenkinek jutott)
Összeségében nagyon jól telt a túra, szép idõben, mégszebb tájakon, jó szervezéssel.
Köszönjük
|
| | |
|